CRCW0402365KFKED Vishay
CRCW0402365KFKED Images
Please contact us for more photos of CRCW0402365KFKED
Part Number CRCW0402365KFKED
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 365K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0402365KFKED
Datasheet download CRCW0402365KFKED.pdf
Request Quotation for CRCW0402365KFKED
CRCW0402365KFKED Specifications
Part Number CRCW0402365KFKED
MSL Level 1
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Style Molded
Lead Finish Tin
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Power Rating 0.0625 W
Mounting Surface Mount
Resistance Value 365 kOhm
Case Size 0402
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm