MCR25JZHJLR10 ROHM
MCR25JZHJLR10 Images
Please contact us for more photos of MCR25JZHJLR10
Part Number MCR25JZHJLR10
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 0.1 Ohm 5% 1 2W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR25JZHJLR10
Datasheet download MCR25JZHJLR10.pdf
Request Quotation for MCR25JZHJLR10
MCR25JZHJLR10 Specifications
Part Number MCR25JZHJLR10
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Resistance Value 100 MOhm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Package Type SMD
Power Rating 0.5 W
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.55 mm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Size 1210
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm