CL03C330JA3ANNC Samsung Electro-Mechanics
CL03C330JA3ANNC Images
Please contact us for more photos of CL03C330JA3ANNC
Part Number CL03C330JA3ANNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 33pF 25VDC C0G 5% SMD 0201 Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL03C330JA3ANNC
Datasheet download CL03C330JA3ANNC.pdf
Request Quotation for CL03C330JA3ANNC
CL03C330JA3ANNC Specifications
Part Number CL03C330JA3ANNC
Mounting Surface Mount
Case Size 0201
Type Flat
Lead Finish Tin
Dielectric C0G
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
MSL Level 2
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.3 mm
Max Processing Temp 250
Package/Case 0201
Voltage(DC) 25 V
Tolerance 5 %
Capacitance Value 33 pF
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.3 mm
Product Length 0.6 mm