CL05B104KO5NNNC Samsung Electro-Mechanics
CL05B104KO5NNNC Images
Please contact us for more photos of CL05B104KO5NNNC
Part Number CL05B104KO5NNNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.1uF 16V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL05B104KO5NNNC
Datasheet download CL05B104KO5NNNC.pdf
Request Quotation for CL05B104KO5NNNC
CL05B104KO5NNNC Specifications
Part Number CL05B104KO5NNNC
Dielectric X7R
Capacitance Value 0.1 uF
Lead Finish Tin
Case Style Ceramic Chip
Case Size 0402
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.5 mm
Package/Case 0402
Voltage(DC) 16 V
Operating Temperature -55 to 125 °C
Mounting Surface Mount
Rad Hard No
Max Processing Temp 250|260
Tolerance 10 %
Construction Flat
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1 mm