CL10B103JB8NNNC Samsung Electro-Mechanics
CL10B103JB8NNNC Images
Please contact us for more photos of CL10B103JB8NNNC
Part Number CL10B103JB8NNNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.01uF 50VDC X7R 5% SMD 0603 Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL10B103JB8NNNC
Datasheet download CL10B103JB8NNNC.pdf
Request Quotation for CL10B103JB8NNNC
CL10B103JB8NNNC Specifications
Part Number CL10B103JB8NNNC
MSL Level 2
Max Processing Temp 250
Capacitance Value 0.01 uF
Dielectric X7R
Tolerance 5 %
Voltage(DC) 50 V
Mounting Surface Mount
Type Flat
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Package/Case 0603
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm