UMK107BJ105KA-T TAIYO YUDEN
UMK107BJ105KA-T Images
Please contact us for more photos of UMK107BJ105KA-T
Part Number UMK107BJ105KA-T
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 1uF 50V X5R 10% SMD 0603 85\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level UMK107BJ105KA-T
Datasheet download UMK107BJ105KA-T.pdf
Request Quotation for UMK107BJ105KA-T
UMK107BJ105KA-T Specifications
Part Number UMK107BJ105KA-T
Construction Flat
Case Style Ceramic Chip
Package/Case 0603
Lead Finish Nickel
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.9 mm
Voltage(DC) 50 V
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 85 °C
Capacitance Value 1 uF
Max Processing Temp 270
Rad Hard No
Dielectric X5R
Case Size 0603
Tolerance 10 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.9(Max) mm
Product Length 1.6 mm