CL10B333KB8NNNC Samsung Electro-Mechanics
CL10B333KB8NNNC Images
Please contact us for more photos of CL10B333KB8NNNC
Part Number CL10B333KB8NNNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.033uF 50VDC X7R 10% SMD 0603 Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL10B333KB8NNNC
Datasheet download CL10B333KB8NNNC.pdf
Request Quotation for CL10B333KB8NNNC
CL10B333KB8NNNC Specifications
Part Number CL10B333KB8NNNC
Dielectric X7R
Capacitance Value 0.033 uF
Tolerance 10 %
Voltage(DC) 50 V
Max Processing Temp 250
MSL Level 2
Mounting Surface Mount
Package/Case 0603
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Type Flat
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm