CL10C220JB8NNNC Samsung Electro-Mechanics
CL10C220JB8NNNC Images
Please contact us for more photos of CL10C220JB8NNNC
Part Number CL10C220JB8NNNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 22pF 50VDC C0G 5% SMD 0603 Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL10C220JB8NNNC
Datasheet download CL10C220JB8NNNC.pdf
Request Quotation for CL10C220JB8NNNC
CL10C220JB8NNNC Specifications
Part Number CL10C220JB8NNNC
Voltage(DC) 50 V
Tolerance 5 %
MSL Level 2
Max Processing Temp 250
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Type Flat
Capacitance Value 22 pF
Package/Case 0603
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm