CL21B682KBANNNC Samsung Electro-Mechanics
CL21B682KBANNNC Images
Please contact us for more photos of CL21B682KBANNNC
Part Number CL21B682KBANNNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.0068uF 50VDC X7R 10% SMD 0805 Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL21B682KBANNNC
Datasheet download CL21B682KBANNNC.pdf
Request Quotation for CL21B682KBANNNC
CL21B682KBANNNC Specifications
Part Number CL21B682KBANNNC
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Dielectric X7R
Voltage(DC) 50 V
Tolerance 10 %
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.65 mm
Max Processing Temp 250
Capacitance Value 0.0068 uF
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.65 mm
Product Length 2 mm