CL31A106KPHNNWE Samsung Electro-Mechanics
CL31A106KPHNNWE Images
Please contact us for more photos of CL31A106KPHNNWE
Part Number CL31A106KPHNNWE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10uF 10V X5R 10% SMD 1206 85\u00b0C Embossed Plastic T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL31A106KPHNNWE
Datasheet download CL31A106KPHNNWE.pdf
Request Quotation for CL31A106KPHNNWE
CL31A106KPHNNWE Specifications
Part Number CL31A106KPHNNWE
Dielectric X5R
Pin Count 2
Supplier Package 1206
Tolerance 10 %
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -55 to 85 °C
Termination Style Wraparound
Case Size 1206
Construction Flat
Package/Case 1206
Mounting Surface Mount
Voltage(DC) 10 V
Case Style Ceramic Chip
Capacitance Value 10 uF
Lead Finish Tin Over Nickel
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.6 mm
Product Length 3.2 mm