CL31B105KOFNNWE Samsung Electro-Mechanics
CL31B105KOFNNWE Images
Please contact us for more photos of CL31B105KOFNNWE
Part Number CL31B105KOFNNWE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 1uF 16V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed Plastic T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL31B105KOFNNWE
Datasheet download CL31B105KOFNNWE.pdf
Request Quotation for CL31B105KOFNNWE
CL31B105KOFNNWE Specifications
Part Number CL31B105KOFNNWE
Dielectric X7R
Tolerance 10 %
Supplier Package 1206
Pin Count 2
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Case Size 1206
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Package/Case 1206
Capacitance Value 1 uF
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 16 V
Lead Finish Tin Over Nickel
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.25 mm
Product Length 3.2 mm