CL31F475ZOFNNNE Samsung Electro-Mechanics
CL31F475ZOFNNNE Images
Please contact us for more photos of CL31F475ZOFNNNE
Part Number CL31F475ZOFNNNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 4.7uF 16VDC Y5V -20% to 80% SMD 1206 Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL31F475ZOFNNNE
Datasheet download CL31F475ZOFNNNE.pdf
Request Quotation for CL31F475ZOFNNNE
CL31F475ZOFNNNE Specifications
Part Number CL31F475ZOFNNNE
Tolerance -20 to 80 %
Case Size 1206
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.25 mm
MSL Level 2
Max Processing Temp 250
Capacitance Value 4.7 uF
Mounting Surface Mount
Package/Case 1206
Operating Temperature -30 to 85 °C
Case Style Ceramic Chip
Type Flat
Dielectric Y5V
Voltage(DC) 16 V
Lead Finish Tin
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.25 mm
Product Length 3.2 mm