CL31B475KAHNNNE Samsung Electro-Mechanics
CL31B475KAHNNNE Images
Please contact us for more photos of CL31B475KAHNNNE
Part Number CL31B475KAHNNNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 4.7uF 25V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL31B475KAHNNNE
Datasheet download CL31B475KAHNNNE.pdf
Request Quotation for CL31B475KAHNNNE
CL31B475KAHNNNE Specifications
Part Number CL31B475KAHNNNE
Capacitance Value 4.7 uF
Package/Case 1206
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Dielectric X7R
Voltage(DC) 25 V
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.6 mm
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Max Processing Temp 260
Case Size 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.6 mm
Product Length 3.2 mm