CL31B475KOHNNNE Samsung Electro-Mechanics
CL31B475KOHNNNE Images
Please contact us for more photos of CL31B475KOHNNNE
Part Number CL31B475KOHNNNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 4.7uF 16VDC X7R 10% SMD 1206 Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL31B475KOHNNNE
Datasheet download CL31B475KOHNNNE.pdf
Request Quotation for CL31B475KOHNNNE
CL31B475KOHNNNE Specifications
Part Number CL31B475KOHNNNE
Capacitance Value 4.7 uF
Package/Case 1206
Mounting Surface Mount
Type Flat
Lead Finish Tin
Voltage(DC) 16 V
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Case Size 1206
MSL Level 2
Max Processing Temp 250
Tolerance 10 %
Dielectric X7R
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.6 mm
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.6 mm
Product Length 3.2 mm