| Part Number | CPH3225A |
|---|---|
| Manufacturer | Seiko Instruments |
| Quantity in stock | 887970 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap 0.011F 3.3V 1210 Flat |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Electric Double Layer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CPH3225A |
| Datasheet download |
| Part Number | CPH3225A |
|---|---|
| Construction | Flat |
| Mounting | Surface Mount |
| Voltage(DC) | 3.3 V |
| Supplier Package | 2010 |
| Seated Plane Height | 0.9 mm |
| Capacitance Value | 0.011 F |
| Product Dimensions | 3.5 x 2.5 x 0.9 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Pin Count | 2 |
| Rad Hard | No |
| Case Size | 1210 |
| Package/Case | 1210 |
| Product Depth | 2.5 mm |
| Product Height | 0.9 mm |
| Product Length | 3.5 mm |
| Product Weight | 0.025 G |
| Replacement Part Number | PART-CPH3225A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Cap 15F 2.7V -10% to 30% 1000 hr (13.5 X 28.4mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 5mm 0.03 Ohm 65\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for HV1325-2R7156-R.pdf |
|
Panasonic | Cap 1F 5.5V -20% to 80% 1000 hr (21.5 X 9.5mm) Radial Stacked Coin 5mm 85\u00b0C Tray Download PDF datasheet for EECF5R5H105.pdf |
|
Eaton | Cap 1F 5V -20% to 80% 1000 hr (22 X 17.3 X 9mm) Radial 11.8mm 0.5 Ohm 70\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for PB-5R0H105-R.pdf |
|
Panasonic | Cap 3.3F 2.5V -20% to 40% 1000 hr (8 X 10mm) Radial 3.5mm 70\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for EECHZ0E335.pdf |
|
Eaton | Cap 60F 2.7V -10% to 30% 1000 hr (18.5 X 42mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 7.5mm 0.018 Ohm 65\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for HV1840-2R7606-R.pdf |
|
Panasonic | Cap 0.47F 5.5V -20% to 80% 1000 hr (21.5 X 9.5mm) Radial Stacked Coin 5mm 85\u00b0C Tray Download PDF datasheet for EECF5R5H474.pdf |
|
Eaton | Cap 0.1F 5V -20% to 80% 1000 hr Radial 60\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for PM-5R0H104-R.pdf |
|
Panasonic | Cap 1F 3.6V -20% to 80% 2000 hr (19 X 5.5 X 21mm) Radial Stacked Coin 5mm Tray Download PDF datasheet for EEC-RG0V105V.pdf |
|
AVX | HIGH CAPACITANCE CYLINDRICAL SUPERCAP, 5F, 2.7V, 70M OHM,15UA Download PDF datasheet for SCCS20B505SRB.pdf |
|
Panasonic | Cap 0.22F 3.6V -20% to 80% 2000 hr (11.5 X 10.5 X 6mm) Radial Stacked Coin 10mm 85\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for EECRG0V224HN.pdf |