| Part Number | Q13MC4062000100 |
|---|---|
| Manufacturer | Seiko Instruments |
| Quantity in stock | 292030 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 0.032768MHz 12.5pF 4-Pin SMD |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | Q13MC4062000100 |
| Datasheet download |
| Part Number | Q13MC4062000100 |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Standard Frequency | 0.032768 MHz |
| Supplier Package | SMD |
| Frequency Tolerance | ±20 ppm |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Type | Crystal |
| Load Capacitance | 12.5 pF |
| Package Dimensions | 9.6 x 4.06 x 3.15 mm |
| Frequency Aging | ±3(1st) ppm/Year |
| Pin Count | 4 |
| Series Resistance | 35000 Ohm |
| Lead Finish | Pure Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| Package | 4SMD |
| Replacement Part Number | PART-Q13MC4062000100 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Fox | Crystal 8MHz 20pF 2-Pin SMD T R Download PDF datasheet for FOXSDLF 080R-20.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 0.032768MHz 7pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for Q13MC3061000400.pdf |
|
Abracon | Crystal 54MHz 18pF 2-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM3-54.000MHZ-B4Y-T.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ceramic Resonator 4MHz 39pF 3-Pin SMD Embossed T R Download PDF datasheet for CSTCR4M00G55-R0.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 16MHz 9pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for X1E000021037500.pdf |
|
Abracon | Crystal 18.432MHz 18pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM3B-18.432MHZ-B2-T.pdf |
|
Abracon | Crystal 20MHz 18pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM8-20.000MHZ-D-1-W-T.pdf |
|
NDK | Crystal 19.2MHz 7pF 4-Pin SMD Download PDF datasheet for NX2520SG-19.2M-STD-CTX-1.pdf |
|
Fox | CRYSTAL FX325BS 25.000MHZ 20PPM Download PDF datasheet for 603-25-261.pdf |
|
Diodes Incorporated | 50MHZ , 3225 XTAL Download PDF datasheet for FL5000015.pdf |