| Part Number | Q22FA2380011400 |
|---|---|
| Manufacturer | Seiko Instruments |
| Quantity in stock | 115660 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 24MHz 18pF 4-Pin SMD |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | Q22FA2380011400 |
| Datasheet download |
| Part Number | Q22FA2380011400 |
|---|---|
| Frequency Stability | ±30 ppm |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Pin Count | 4 |
| Mounting | Surface Mount |
| Series Resistance | 60 Ohm |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Standard Frequency | 24 MHz |
| Package Dimensions | 3.2 x 2.5 x 0.7 mm |
| Frequency Tolerance | ±50 ppm |
| Frequency Aging | ±5(1st) ppm/Year |
| Supplier Package | SMD |
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Gold |
| Type | Crystal |
| Package | 4SMD |
| Replacement Part Number | PART-Q22FA2380011400 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
CTS | Crystal 4MHz 20pF 2-Pin HC49 US SM T R Download PDF datasheet for ATS040SM-T.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ceramic Resonator 16MHz 15pF 3-Pin SMD Embossed T R Download PDF datasheet for CSTCE16M0V53C-R0.pdf |
|
Kyocera | Crystal 12MHz 7pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for CX2520DB12000C0WLSC1.pdf |
|
Abracon | Crystal 26MHz 14pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM8-26.000-14-D1G-T.pdf |
|
Kyocera | KYOCX5032GB24000H0PESZZ X'TAL,SM,5*3.2,2 Download PDF datasheet for CX5032GB24000H0PESZZ.pdf |
|
Kyocera | KEDCX3225CA20000F0KSTCC CRYSTAL UNIT - |
|
Abracon | ABRABS25-32.768KHZ-6-2-T LOW FREQUENCY S Download PDF datasheet for ABS25-32.768KHZ-6-2-T.pdf |
|
Diodes Incorporated | 27MHZ CRYSTAL 5032 Download PDF datasheet for FY2700052.pdf |
|
AVX | Crystal 16MHz 8pF 2-Pin SMD T R Download PDF datasheet for CX3225GA16000D0PTVCC.pdf |
|
Seiko Instruments | TSX-3225 24.000000 MHZ 18.0 +10.0-10.0 Download PDF datasheet for X1E000021052700.pdf |