| Part Number | Q22MA4061067700 |
|---|---|
| Manufacturer | Seiko Instruments |
| Quantity in stock | 494430 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 25MHz 18pF 4-Pin SMD |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | Q22MA4061067700 |
| Datasheet download |
| Part Number | Q22MA4061067700 |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Frequency Stability | ±30 ppm |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Standard Frequency | 25 MHz |
| Series Resistance | 40 Ohm |
| Frequency Tolerance | ±50 ppm |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Pin Count | 4 |
| Type | Crystal |
| Package Dimensions | 11.7 x 4 x 3.5 mm |
| Frequency Aging | ±5(1st) ppm/Year |
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Tin|Tin-Bismuth |
| Supplier Package | SMD |
| Package | 4SMD |
| Replacement Part Number | PART-Q22MA4061067700 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TXC(NINGBO)CORPORATION | Crystal 26MHz 3pF 4-Pin SMD Download PDF datasheet for 8Q26000001.pdf |
|
CTS | Crystal 24MHz 18pF 2-Pin SMD T R Download PDF datasheet for 445I23D24M00000.pdf |
|
Abracon | Crystal 20MHz 10pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM10-20.000MHZ-1-A10-T.pdf |
|
Abracon | Crystal 32MHz 10pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM8G-32.000MHZ-B4Y-T.pdf |
|
Diodes Incorporated | 24MHZ CRYSTAL 5032 Download PDF datasheet for FY2400053.pdf |
|
Kyocera | KYOCX2520DB24000D0FZLC1 X'TAL,-20~85C,8P Download PDF datasheet for CX2520DB24000D0FZLC1.pdf |
|
AVX | - Download PDF datasheet for ST2012SB32768H5HRXA7.pdf |
|
Abracon | Crystal 26MHz 10pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM3B-26.000MHZ-10-1-U-T.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 12MHz 15pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for Q22FA23V0007400.pdf |
|
CTS | Crystal 25MHz 10pF \u00b110ppm 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for 405C11A25M00000.pdf |