| Part Number | Q24FA20H0061100 |
|---|---|
| Manufacturer | Seiko Instruments |
| Quantity in stock | 355260 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 37.4MHz 8pF 4-Pin SMD |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | Q24FA20H0061100 |
| Datasheet download |
| Part Number | Q24FA20H0061100 |
|---|---|
| Load Capacitance | 10 pF |
| Frequency Aging | ±3(1st) ppm/Year |
| Rad Hard | No |
| Supplier Package | SMD |
| Lead Finish | Gold |
| Type | Crystal |
| Frequency Stability | ±30 ppm |
| Mounting | Surface Mount |
| Pin Count | 4 |
| Standard Frequency | 37.4 MHz |
| Package Dimensions | 2.5 x 2 x 0.55 mm |
| Frequency Tolerance | ±10 ppm |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Package | 4SMD |
| Replacement Part Number | PART-Q24FA20H0061100 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Seiko Instruments | Crystal 12.288MHz 12pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for X1E000341000500.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 18MHz 16pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for Q22FA2380081600.pdf |
|
Diodes Incorporated | CRYSTAL CERAMIC SEAM3225 T&R 3K - |
|
Seiko Instruments | - - |
|
AVX | AVXCX2520SB16000D0GZFA1 - |
|
NDK | Crystal 20MHz 8pF 2-Pin SMD Download PDF datasheet for NX8045GB200C.pdf |
|
Kyocera | KEDCX2016DB27000H0KLSA1 CRYSTAL 2016SIZE Download PDF datasheet for CX2016DB27000H0KLSA1.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 0.032768MHz 12.5pF 4-Pin SMD Bulk - |
|
Fox | Crystal 12MHz 20pF 2-Pin HC 49SD Download PDF datasheet for FOXSDLF 120-20.pdf |
|
Seiko Instruments | TSX-3225 24.000000 MHZ 18.0 +10.0-10.0 Download PDF datasheet for X1E000021052700.pdf |