| Part Number | Q33210BG0000200 |
|---|---|
| Manufacturer | Seiko Instruments |
| Quantity in stock | 770750 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | SG-210SGB 8.000000 MHZ B |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | SMD Crystal Oscillator |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | Q33210BG0000200 |
| Datasheet download |
| Part Number | Q33210BG0000200 |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Operating Supply Voltage | 1.5 V |
| Rad Hard | No |
| Output Level | CMOS |
| Lead Free | Yes |
| Operating Temperature | -20 to 70 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Family | SG-210SGB |
| Frequency Stability | ±50 ppm |
| Type | SMD |
| Standard Frequency | 8 MHz |
| Category | SMD |
| Maximum Symmetry | 60 % |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Frequency Aging | ±3 ppm |
| Package | 4SMD |
| Replacement Part Number | PART-Q33210BG0000200 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
SiTime Corporation | STANDARD FREQUENCY, LOW POWER OSCILLATOR, -40 TO 85C, 7050, 25PPM, 3.3V, 25.000625MHZ, OE, SMD Download PDF datasheet for SIT1602BI-82-33E-25.000625T.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal Oscillator 24MHz 1.6V to 3.6V 15pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for X1G004171003100.pdf |
|
Integrated Device Technology | FOX XPRESSO LVDS 5x3.2mm 3.3V Oscillator 56.000MHz Download PDF datasheet for 770-56-1.pdf |
|
Seiko Instruments | Programmable Crystal Oscillator 1.8432MHz 3.3V 15pF 4-Pin SMD Bulk - |
|
Seiko Instruments | Crystal Oscillator 5MHz 2.7 to 3.6V 15pF Max 4-Pin SOJ Download PDF datasheet for Q3323LB41019200.pdf |
|
Seiko Instruments | SG-310SCN 54.000000 MHZ L Download PDF datasheet for Q33310N70032412.pdf |
|
Fox | SMD Crystal Oscillator 60MHz 3.3V 15pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for 585-60-1.pdf |
|
TXC(NINGBO)CORPORATION | Clock Oscillator 200MHz 2.5V 3.3V 6-Pin SMD Download PDF datasheet for BFB0000002.pdf |
|
Seiko Instruments | SG-210SCH 100.0000MB Download PDF datasheet for X1G003931000900.pdf |
|
CTS | SMD Crystal Oscillator 80MHz 3.3V 30pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for CB3LV-3C-80M0000.pdf |