Q33615011005000 Seiko Instruments
Q33615011005000 Images
Please contact us for more photos of Q33615011005000
Part Number Q33615011005000
Manufacturer Seiko Instruments
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Crystal Oscillator 1.544MHz 5V 15pF 4-Pin SMD T R
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level Q33615011005000
Datasheet download Q33615011005000.pdf
Request Quotation for Q33615011005000
Q33615011005000 Specifications
Part Number Q33615011005000
Operating Supply Voltage 5
Standard Frequency 1.544
Output Level CMOS|TTL
Maximum Symmetry 60
Pin Count 4
Maximum Processing Temperature 260
Supplier Package SMD
Type Crystal Oscillator
Package Dimensions 14 x 8.65 x 4.45
Mounting Surface Mount
Rad Hard No
Load Capacitance 15
Category SMD
Frequency Aging ±5(1st)
Operating Temperature -20 to 70 °C