ABLS2-25.000MHZ-2X-FT Abracon
ABLS2-25.000MHZ-2X-FT Images
Please contact us for more photos of ABLS2-25.000MHZ-2X-FT
Part Number ABLS2-25.000MHZ-2X-FT
Manufacturer Abracon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description CRYSTAL, SMD, uP, Low Profile, HC 49US (AT49), 25.000MHz, T&R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ABLS2-25.000MHZ-2X-FT
Datasheet download ABLS2-25.000MHZ-2X-FT.pdf
Request Quotation for ABLS2-25.000MHZ-2X-FT
ABLS2-25.000MHZ-2X-FT Specifications
Frequency Tolerance
Load Capacitance
Frequency Aging
Package Dimensions 11.4 x 4.7 x 3.3 mm
Rad Hard No
Standard Frequency 25 MHz
Pin Count 2
Type Crystal
Mode of Oscillation Fundamental
Series Resistance 40 Ohm
Mounting Surface Mount
Maximum Processing Temperature 260 °C
Supplier Package HC-49/US
Lead Finish Tin
Frequency Stability ±20 ppm