ASE-50.000MHZ-LR-T Abracon
ASE-50.000MHZ-LR-T Images
Please contact us for more photos of ASE-50.000MHZ-LR-T
Part Number ASE-50.000MHZ-LR-T
Manufacturer Abracon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description SMD Crystal Oscillator 50MHz 3.3V 15pF 4-Pin SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ASE-50.000MHZ-LR-T
Datasheet download ASE-50.000MHZ-LR-T.pdf
Request Quotation for ASE-50.000MHZ-LR-T
ASE-50.000MHZ-LR-T Specifications
Part Number ASE-50.000MHZ-LR-T
Frequency Stability ±25 ppm
Supplier Package SMD
Operating Supply Voltage 3.3
Output Level CMOS
Type
Pin Count 4
Load Capacitance
Frequency Aging
Standard Frequency 50 MHz
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -40 to 85 °C
Maximum Symmetry 55 %
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 1(Max)
Category SMD
Package 4SMD
Replacement Part Number PART-ASE-50.000MHZ-LR-T
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for ASE-50.000MHZ-LR-T
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
Integrated Device Technology
FOX XPRESSO HCMOS 7x5mm 3.3V Oscillator 49.152MHz