| Part Number | S1D13700F01A100 |
|---|---|
| Manufacturer | Seiko Instruments |
| Quantity in stock | 635570 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | LCD DRVR 3V 3.3V 5V 80-Pin TQFP |
| Category | Displays Components |
| Family | LCD Driver |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | S1D13700F01A100 |
| Datasheet download | - |
| Part Number | S1D13700F01A100 |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Supplier Package | TQFP |
| Max Processing Temp | 260 |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Clock Frequency | 25 MHz |
| Product Dimensions | 12 x 12 x 1.4 mm |
| Pin Count | 80 |
| Operating Supply Voltage | 2.7 to 5.5 V |
| Package | 80TQFP |
| Replacement Part Number | PART-S1D13700F01A100 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
NXP | LCD DRVR 20DIGIT 2.5V 3.3V 5V 64-Pin TQFP T R Download PDF datasheet for PCF85176H 1,518.pdf |
|
NXP | LCD DRVR 2.5V to 5.5V 244-Pin DIE Tray Download PDF datasheet for PCA8539DUG DAZ.pdf |
|
Texas Instruments | LCD DRVR 3.3V 5V 24-Pin HTSSOP EP T R Download PDF datasheet for TPS65101PWPR.pdf |
|
NXP | LCD DRVR 2.5V 3.3V 5V 197-Pin Bare Die Waffle Download PDF datasheet for PCF8532U 2DA 1,026.pdf |
|
Texas Instruments | LCD DRVR 4.5DIGIT 3.3V 5V 9V 40-Pin PDIP Tube Download PDF datasheet for MM5483N NOPB.pdf |
|
Seiko Instruments | - - |
|
ON Semiconductor | LCD DRVR 3.3V 5V 100-Pin QIP-E Tray Download PDF datasheet for LC79431KNE-E.pdf |
|
Texas Instruments | LCD DRVR 30V 28-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for TPS65190RHDR.pdf |
|
Maxim Integrated | LCD DRVR 3.3V 5V 6-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for MAX8574EUT+T.pdf |
|
ROHM | LCD DRVR 3.3V 5V 48-Pin TSSOP-CV Embossed T R Download PDF datasheet for BU97950FUV-BZE2.pdf |