| Part Number | S1D13742F01A200 |
|---|---|
| Manufacturer | Seiko Instruments |
| Quantity in stock | 395180 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | LCD DRVR 1.65 to 3.6V 144-Pin QFP |
| Category | Displays Components |
| Family | LCD Driver |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | S1D13742F01A200 |
| Datasheet download |
| Part Number | S1D13742F01A200 |
|---|---|
| Supplier Package | QFP |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Processing Temperature | 245 °C |
| Pin Count | 144 |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Operating Supply Voltage | 1.65 to 3.6 V |
| Package | 144QFP |
| Replacement Part Number | PART-S1D13742F01A200 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
NXP | LCD DRVR 1.8 to 5.5V 110-Pin DIE Tray Download PDF datasheet for PCF85133U 2DA 1Z.pdf |
|
Texas Instruments | LCD DRVR 2.5V to 5.5V 20-Pin WQFN T R Download PDF datasheet for TPS65132WRVCR.pdf |
|
Texas Instruments | LCD DRVR 3.3V 5V 24-Pin HTSSOP EP T R Download PDF datasheet for TPS65145PWP.pdf |
|
Texas Instruments | LCD Driver 2.6V to 6V 56-Pin DSBGA T R Download PDF datasheet for TPS65642AYFFR.pdf |
|
NXP | LCD DRVR 4DIGIT 3.3V 56-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for PCF8553DTT AJ.pdf |
|
ROHM | LCD DRVR 3.3V 5V 48-Pin VQFP-C Download PDF datasheet for BU9728AKV-E2.pdf |
|
NXP | LCD DRVR 2V to 6V 56-Pin VSO T R Download PDF datasheet for PCF8576CT 1,518.pdf |
|
Texas Instruments | LCD DRVR 3.3V 5V 24-Pin HTSSOP EP T R Download PDF datasheet for TPS65100QPWPRQ1.pdf |
|
ON Semiconductor | LCD DRVR 5V 80-Pin SQFP - |
|
Seiko Instruments | - - |