531AB312M500DGR Silicon Labs
531AB312M500DGR Images
Please contact us for more photos of 531AB312M500DGR
Part Number 531AB312M500DGR
Manufacturer Silicon Labs
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description SMD Crystal Oscillator 312.5MHz 3.3V 6-Pin SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 531AB312M500DGR
Datasheet download 531AB312M500DGR.pdf
Request Quotation for 531AB312M500DGR
531AB312M500DGR Specifications
Part Number 531AB312M500DGR
Maximum Symmetry 55 %
Lead Finish Nickel/Gold
Mounting Surface Mount
Frequency Aging ±3(1st) ppm/Year
MSL Level 1
Output Level LVPECL
Frequency Stability ±20 ppm
Pin Count 6
Category SMD
Product Dimensions 7 x 5 x 1.65 mm
Standard Frequency 312.5 MHz
Type Crystal Oscillator
Rad Hard No
Supplier Package SMD
Max Processing Temp 260
Operating Supply Voltage 3.3 V