531AC25M0000DG Silicon Labs
531AC25M0000DG Images
Please contact us for more photos of 531AC25M0000DG
Part Number 531AC25M0000DG
Manufacturer Silicon Labs
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description SMD Crystal Oscillator 25MHz 3.3V 6-Pin SMD Tray
ROHS Compliant Yes
MSL Level 531AC25M0000DG
Datasheet download 531AC25M0000DG.pdf
Request Quotation for 531AC25M0000DG
531AC25M0000DG Specifications
Part Number 531AC25M0000DG
Product Dimensions 7 x 5 x 1.65 mm
Operating Supply Voltage 3.3 V
Lead Finish Gold
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
MSL Level 1
Standard Frequency 25 MHz
Mounting Surface Mount
Output Level LVPECL
Maximum Symmetry 55 %
Frequency Stability ±7 ppm