531FC250M000DGR Silicon Labs
531FC250M000DGR Images
Please contact us for more photos of 531FC250M000DGR
Part Number 531FC250M000DGR
Manufacturer Silicon Labs
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description SMD Crystal Oscillator 250MHz 2.5V 6-Pin SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 531FC250M000DGR
Datasheet download 531FC250M000DGR.pdf
Request Quotation for 531FC250M000DGR
531FC250M000DGR Specifications
Part Number 531FC250M000DGR
Maximum Symmetry 55 %
Output Level LVDS
Lead Finish Nickel/Gold
Mounting Surface Mount
Frequency Aging ±3(1st) ppm/Year
Frequency Stability ±7 ppm
Operating Supply Voltage 2.5 V
Pin Count 6
Category SMD
MSL Level 1
Standard Frequency 250 MHz
Product Dimensions 7 x 5 x 1.65 mm