RMCF0603FT2K20 Stackpole
RMCF0603FT2K20 Images
Please contact us for more photos of RMCF0603FT2K20
Part Number RMCF0603FT2K20
Manufacturer Stackpole
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 2.2K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level RMCF0603FT2K20
Datasheet download RMCF0603FT2K20.pdf
Request Quotation for RMCF0603FT2K20
RMCF0603FT2K20 Specifications
Part Number RMCF0603FT2K20
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Resistance Value 2.2 kOhm
Product Dimensions 1.55 x 0.8 x 0.45 mm
Case Size 0603
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 155 °C
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm