RMCF0603FT47K0 Stackpole
RMCF0603FT47K0 Images
Please contact us for more photos of RMCF0603FT47K0
Part Number RMCF0603FT47K0
Manufacturer Stackpole
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 47K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level RMCF0603FT47K0
Datasheet download RMCF0603FT47K0.pdf
Request Quotation for RMCF0603FT47K0
RMCF0603FT47K0 Specifications
Part Number RMCF0603FT47K0
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Resistance Value 47 kOhm
Product Dimensions 1.55 x 0.8 x 0.45 mm
Case Size 0603
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.1 W
MSL Level 1
Tolerance 1 %
Case Style Molded
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm