RMCF0603FT4K70 Stackpole
RMCF0603FT4K70 Images
Please contact us for more photos of RMCF0603FT4K70
Part Number RMCF0603FT4K70
Manufacturer Stackpole
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 4.7K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level RMCF0603FT4K70
Datasheet download RMCF0603FT4K70.pdf
Request Quotation for RMCF0603FT4K70
RMCF0603FT4K70 Specifications
Part Number RMCF0603FT4K70
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 1.55 x 0.8 x 0.45 mm
Case Size 0603
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.1 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Resistance Value 4.7 kOhm
Case Style Molded
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm