VES16V100MD55R Surge Components
VES16V100MD55R Images
Please contact us for more photos of VES16V100MD55R
Part Number VES16V100MD55R
Manufacturer Surge Components
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description VES 16V 10U MD55
Category Capacitors
Family Capacitor Aluminum
ROHS Compliant Yes
MSL Level VES16V100MD55R
Datasheet download -
Request Quotation for VES16V100MD55R
VES16V100MD55R Specifications
Part Number VES16V100MD55R
Replacement Part Number PART-VES16V100MD55R
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for VES16V100MD55R
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
APXF6R3ARA561MH80G
Nippon ChemiCon
NCCAPXF6R3ARA561MH80G CAPACITOR (HF) PXH
Download PDF datasheet for APXF6R3ARA561MH80G.pdf
APS-160ETD181MHB51
Nippon ChemiCon
NCCAPS-160ETD181MHB51 CAPACITOR (HF)
EGXL500ELL221MJ20S
Cap Aluminum 220uF 50V \u00b120% (10 X 20mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 5mm 0.19 Ohm 970mA 5000hr 125\u00b0C Bulk