| Part Number | CKP2012N4R7M-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 505440 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Chip Multi-Layer 4.7uH 20% 1MHz Ferrite 700mA 0805 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CKP2012N4R7M-T |
| Datasheet download |
| Part Number | CKP2012N4R7M-T |
|---|---|
| Technology | Multi-Layer |
| Test Frequency | 1 MHz |
| Product Dimensions | 2.2 x 1.45 x 1 mm |
| Tolerance | 20 % |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Package/Case | 0805 |
| Rad Hard | No |
| Product Depth | 1.45 mm |
| Product Height | 1 mm |
| Product Length | 2.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-CKP2012N4R7M-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power Wirewound 0.402uH 1.61uH 25% 100KHz Amorphous Metal 10A 4.98A T R Download PDF datasheet for CTX0.33-1A-R.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Wirewound 27nH 2% 250MHz 40Q-Factor Ceramic 600mA 0603 T R Download PDF datasheet for IMC0603ER27NG01.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Multi-layer 33nH 5% 100MHz 12Q-Factor 500mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for LQG18HH33NJ00D.pdf |
|
Eaton | Ind Power 120nH 10% 100KHz Ferrite 91A T R Download PDF datasheet for FP1108L4-R120-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded 10uH 30% 100KHz 3.8A 10.3 X 10.4 X 4mm Download PDF datasheet for PF0560.103NL.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 5.182uH 20.73uH 20% 100KHz Ferrite 3.34A 1.67A T R Download PDF datasheet for DRQ74-4R7-R.pdf |
|
NIC Components | Ind Common Mode Choke Shielded Wirewound 550Ohm 25% 100MHz Ferrite 300mA 1206 T R Download PDF datasheet for NCC1206F551HTRF.pdf |
|
ACX | Ind RF Chip Multi-Layer 22nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 200mA 0402 T R Download PDF datasheet for HI1005-1C22NJMT.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 5A 4040 T R Download PDF datasheet for IHLP4040DZER220M1A.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Wirewound 3.6nH 5% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 840mA 0402 T R Download PDF datasheet for AISC-0402-3N6J-T.pdf |