| Part Number | HCM1305-1R0-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 793750 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Powdered Iron 29A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HCM1305-1R0-R |
| Datasheet download |
| Part Number | HCM1305-1R0-R |
|---|---|
| Core Material | Powdered Iron |
| Product Dimensions | 13.8 x 12.5 x 5 mm |
| Protection Style | Shielded |
| Tolerance | 20 % |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | Power |
| Technology | Wirewound |
| Package/Case | 13.8 X 12.5 X 5 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Rad Hard | No |
| Product Depth | 12.5 mm |
| Product Height | 5 mm |
| Product Length | 13.8 mm |
| Replacement Part Number | PART-HCM1305-1R0-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Ind Chip Wirewound 120nH 2% 150MHz 35Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T R Download PDF datasheet for IMC0603ERR12G01.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded 3.3uH 20% 100KHz Powdered Iron 6A T R Download PDF datasheet for HCMA0703-3R3-R.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 2.5KOhm 25% 100MHz Ferrite 200mA 0805 T R Download PDF datasheet for BK 2125LM252-T.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 220nH 100KHz 35A T R Download PDF datasheet for PA3288.221HLT.pdf |
|
ACX | Ind RF Chip Multi-Layer 10nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 250mA 0402 T R Download PDF datasheet for HI1005-1C10NJMT.pdf |
|
Vishay | VISIHLP5050EZER3R3MA1 IHLP-5050EZ-A1 3.3 Download PDF datasheet for IHLP5050EZER3R3MA1.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 440nH 10% 100KHz Ferrite 57A T R Download PDF datasheet for FP1308R1-R44-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 150nH 20% 24A T R Download PDF datasheet for PA0512.151NLT.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Molded 2uH 30% 100KHz 10.8A T R Download PDF datasheet for ETQP6F2R0LFA.pdf |
|
ACX | Ind High Frequency Multi-Layer 3.3nH 0.3nH 4Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T R Download PDF datasheet for HI0603-1C3N3SNT.pdf |