| Part Number | PG0083.232NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 426290 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Wirewound 2.3uH 25% 100KHz 7A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PG0083.232NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PG0083.232NLT |
|---|---|
| Maximum DC Resistance | |
| Minimum Quality Factor | |
| Core Material | |
| Maximum Self Resonant Frequency | |
| Maximum DC Current | |
| Rad Hard | No |
| Inductance | |
| Impedance | |
| Product Dimensions | 6.8 x 6.8 x 4 mm |
| Technology | Wirewound |
| Type | Power |
| Tolerance | 25 % |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Operating Temperature | -40 to 95 °C |
| Package/Case | 6.8 X 6.8 X 4 |
| Product Depth | 6.8 mm |
| Product Height | 4 mm |
| Product Length | 6.8 mm |
| Replacement Part Number | PART-PG0083.232NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Ind Power Choke Molded 2uH 30% 100KHz 10.8A T R Download PDF datasheet for ETQP6F2R0LFA.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 600Ohm 25% 100MHz Ferrite 100mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18HD601SN1D.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 22uH 20% 1KHz Ferrite 3A T R Download PDF datasheet for SDR1105-220ML.pdf |
|
NIC Components | Ind High Current Chip Bead 600Ohm 25% 100MHz Ferrite 1A 0603 T R Download PDF datasheet for NCB-H0603R601TR100F.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz Powdered Iron 5.5A T R Download PDF datasheet for SRP6540-5R6M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Bobbin Core 1uH 20% 100KHz 21Q-Factor Ferrite 10A T R Download PDF datasheet for PM5022-1R0M-RC.pdf |
|
TDK | MLZ1608N100LT000 Download PDF datasheet for MLZ1608N100LT000.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Common Mode Shielded Thin Film 90Ohm 100MHz 0504 Embossed T R Download PDF datasheet for DLP11SN900HL2L.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 470nH 20% 100KHz 20A T R Download PDF datasheet for PG0426.471NLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 47uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 6.5A T R Download PDF datasheet for SRP1265A-470M.pdf |