| Part Number | EMK325BJ476MM-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 136300 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 47uF 16V X5R 20% SMD 1210 85\u00b0C Embossed T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | EMK325BJ476MM-T |
| Datasheet download |
| Part Number | EMK325BJ476MM-T |
|---|---|
| Construction | Flat |
| Mounting | Surface Mount |
| Lead Finish | Nickel |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Product Dimensions | 3.2 x 2.5 x 2.5 mm |
| Voltage(DC) | 16 V |
| Capacitance Value | 47 uF |
| Dielectric | X5R |
| Package/Case | 1210 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 20 % |
| Rad Hard | No |
| Case Size | 1210 |
| Operating Temperature | -55 to 85 °C |
| Product Depth | 2.5 mm |
| Product Height | 2.5 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-EMK325BJ476MM-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | CAP, MLCC, 0201, 50V, C0G, 22PF 5%, T&R Download PDF datasheet for UMK063CG220JT-F.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.1uF 100V X7R 10% Radial 5.08mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for SR211C104KARTR2.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 0.22uF 50VDC X7R 10% SMD 0805 Embossed T R Download PDF datasheet for CL21B224KBFNNNE.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 5.6pF 50V C0G 0.25pF SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 08055A5R6CAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 33pF 50V C0G 5% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 04025A330JAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 10uF 10V X5R 20% SMD 1206 85\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C1206C106M8PAC7800.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 10uF 6.3V X5R 20% SMD 0402 85\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM155R60J106ME44D.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.001uF 100V C0G 2% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for C0805C102G1GAC7800.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.1uF 16V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for C0402C104K4RACAUTO.pdf |
|
Vishay | VISVJ0805H104KXXBT31X MLCC0805 104 10% 2 Download PDF datasheet for VJ0805H104KXXBT31X.pdf |