| Part Number | GMK316AB7106KL-TR |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 163840 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD SMT 10uF 35Volts X7R + -10% 1206 STD |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | GMK316AB7106KL-TR |
| Datasheet download |
| Part Number | GMK316AB7106KL-TR |
|---|---|
| Lead Free | Yes |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Case Size | 1206 |
| Termination Style | Wraparound |
| Packaging | Embossed Tape and Reel |
| Tolerance | 10 % |
| Voltage(DC) | 35 V |
| Dielectric | X7R |
| Construction | Flat |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Package/Case | 1206 |
| Family | M |
| Capacitance Value | 10 uF |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Product Height | 1.6 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-GMK316AB7106KL-TR |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | Cap Ceramic 12pF 100V C0G 0.5pF SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for C0805C120D1GAC7800.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 6.8pF 50V C0G 0.1pF SMD 0402 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 04025U6R8BAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 1uF 6.3V X5R 10% SMD 0603 85\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 06036D105KAT2A.pdf |
|
TAIYO YUDEN | CAP, MLCC, 0402, 50V, C0G, 3.9PF 0.5PF, T&R Download PDF datasheet for UMK105CG3R9DV-F.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 0.33uF 50V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for CL21B334KBFNNNE.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.1uF 500V X7R 20% SMD 1812 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 18127C104MAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.27uF 16V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for 0805YC274KAT2A.pdf |
|
TAIYO YUDEN | CAP, MLCC, 0201, 25V, C0G, 100PF 5%, T&R Download PDF datasheet for TMK063CG101JT-F.pdf |
|
NIC Components | Cap Ceramic 3pF 100V C0G 0.1pF SMD 0402 125\u00b0C Punched Carrier T R Download PDF datasheet for NMC0402NPO3R0B100TRPF.pdf |
|
AVX | SPINGUARD Download PDF datasheet for SA101A221KARC.pdf |