| Part Number | JMK107ABJ106MAHT |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 717890 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 10uF 6.3V X5R 20% SMD 0603 85\u00b0C Paper T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | JMK107ABJ106MAHT |
| Datasheet download |
| Part Number | JMK107ABJ106MAHT |
|---|---|
| Construction | Flat |
| Mounting | Surface Mount |
| Case Size | 0603 |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Capacitance Value | 10 uF |
| Package/Case | 0603 |
| Lead Finish | Tin Over Nickel |
| Termination Style | Wraparound |
| Voltage(DC) | 6.3 V |
| Dielectric | X5R |
| Supplier Package | 0603 |
| Pin Count | 2 |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -55 to 85 °C |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 0.8 mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-JMK107ABJ106MAHT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.0056uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GCM188R71H562KA37D.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 2.2uF 25V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for GCM31MR71E225KA57L.pdf |
|
Eledis | Cap Ceramic 100pF 50V 63V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for DSU1206C101JN.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 10% Radial 2.54mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for SR205C104KARTR1.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 120pF 100V C0G 2% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 08051A121GAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 56pF 50V C0G 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 06035A560KAT2A.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 220pF 50V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for UMK105B7221KV-F.pdf |
|
NIC Components | - Download PDF datasheet for NMC1206X7R475K16TRPLPF.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.0047uF 250V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for C1206C472KARACTU.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 470pF 100V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM2165C2A471JA01D.pdf |