| Part Number | NRS6028T 680MMGJ |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 860120 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 770mA 2424 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NRS6028T 680MMGJ |
| Datasheet download |
| Part Number | NRS6028T 680MMGJ |
|---|---|
| Test Frequency | 100 kHz |
| Operating Temperature | -25 to 125 °C |
| Technology | Wirewound |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Dimensions | 6.2 x 6.2 x 2.8 mm |
| Tolerance | 20 % |
| Rad Hard | No |
| Protection Style | Shielded |
| Package/Case | 2424 |
| Product Depth | 6.2 mm |
| Product Height | 2.8 mm |
| Product Length | 6.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-NRS6028T 680MMGJ |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 39nH 5% 300MHz 7Q-Factor 0.14A 0201 Paper T R Download PDF datasheet for HKQ0603W39NJ-T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 47uH 10% 1KHz Ferrite 2.2A T R Download PDF datasheet for SDR1105-470KL.pdf |
|
Bourns | Ind Chip Wirewound 47nH 5% 200MHz 35Q-Factor Alumina 600mA 0603 T R Download PDF datasheet for CW160808-47NJ.pdf |
|
Johanson Technology | Ind RF Chip Molded Multi-Layer 10nH 5% 100MHz 5Q-Factor Ceramic 250mA 0201 Paper T R Download PDF datasheet for L-05B10NJV6T.pdf |
|
Eaton | Ind Power Metal Foil 6uH 20% 300KHz Ferrite 33.8A Bulk Download PDF datasheet for HC3-6R0-R.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Wirewound 33uH 10% 1KHz Iron 10.1A Box Download PDF datasheet for PM2120-330K-RC.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz Ferrite 2.5A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH104RNP-220NC.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 440nH 10% 100KHz Ferrite 57A T R Download PDF datasheet for FP1308R1-R44-R.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 5.8A 2020 T R Download PDF datasheet for IHLP2020CZER2R2M01.pdf |
|
Eaton | Ind Power 270nH 10% 100KHz Ferrite 61A T R Download PDF datasheet for FP1110V1-R27-R.pdf |