| Part Number | NRS8030T 2R2NJGJ |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 456110 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz Ferrite 4.8A 3131 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NRS8030T 2R2NJGJ |
| Datasheet download |
| Part Number | NRS8030T 2R2NJGJ |
|---|---|
| Package/Case | 3131 |
| Technology | Wirewound |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Tolerance | 30 % |
| Product Dimensions | 8.2 x 8.2 x 3 mm |
| Operating Temperature | -25 to 125 °C |
| Protection Style | Shielded |
| Product Depth | 8.2 mm |
| Product Height | 3 mm |
| Product Length | 8.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-NRS8030T 2R2NJGJ |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Multi-Layer 15nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQG15HN15NJ02D.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 330uH 20% 100KHz 330mA Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6SH331M.pdf |
|
Eaton | Ind Power 150nH 10% 100KHz Ferrite 91A T R Download PDF datasheet for FP1108L4-R150-R.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Power Shielded Wirewound 4.3uH 20% 100KHz Ferrite 3.8A Tape Download PDF datasheet for SWPA6045S4R3MT.pdf |
|
Panasonic | Ind Common Mode Filter 90Ohm 20% 100MHz Ferrite 130mA Embossed T R Download PDF datasheet for EXC14CE900U.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Bead Multi-Layer 80Ohm 25% 100MHz Ferrite 1A 0805 T R Download PDF datasheet for ACML-0805-800-T.pdf |
|
Bourns | Ind Common Mode Chip 11uH 700 Ohm -30% to 50% 100KHz Ferrite 300mA 1812 T R Download PDF datasheet for SRF4532-110Y.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz 1.3A Download PDF datasheet for ELL8TP680MB.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Bobbin Core 68uH 15% 100KHz 26Q-Factor Ferrite 850mA T R Download PDF datasheet for PM105SB-680L-RC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Iron 3.9A T R Download PDF datasheet for SRP4020-2R2M.pdf |