| Part Number | QMK325B7224KN-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 380530 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 0.22uF 250V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Embossed T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | QMK325B7224KN-T |
| Datasheet download |
| Part Number | QMK325B7224KN-T |
|---|---|
| Dielectric | X7R |
| Tolerance | 10 % |
| Package/Case | 1210 |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Case Size | 1210 |
| Construction | Flat |
| Product Dimensions | 3.2 x 2.5 x 1.9 mm |
| Mounting | Surface Mount |
| Lead Finish | Tin |
| Voltage(DC) | 250 V |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Capacitance Value | 0.22 uF |
| Product Depth | 2.5 mm |
| Product Height | 1.9 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-QMK325B7224KN-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Johanson Dielectic | 100 V, C0G, 3.9PF, 0603, Download PDF datasheet for 101R14N3R9CV4T.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 4.7uF 50V X7R 10% SMD 1812 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 18125C475KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.039uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 06035C393KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.01uF 100V Z5U 20% Axial 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for SA101E103MAR.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.01uF 100V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 12101C103KAT2A.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 0.1uF 25VDC Y5V -20% to 80% SMD 0603 Paper T R Download PDF datasheet for CL10F104ZA8NNNC.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 12065C474K4T2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.022uF 100V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 08051C223KAT2A.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 10uF 10V X5R 20% SMD 0805 85\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for LMK212ABJ106MG-T.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.0047uF 500V X7R 10% SMD 1210 150\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for VJ1210Y472KXEAT.pdf |