| Part Number | TMK212BJ105KG-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 146210 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 1uF 25V X5R 10% SMD 0805 85\u00b0C T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | TMK212BJ105KG-T |
| Datasheet download |
| Part Number | TMK212BJ105KG-T |
|---|---|
| Voltage(DC) | 25 V |
| Dielectric | X5R |
| Tolerance | 10 % |
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 0805 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -55 to 85 °C |
| Construction | Flat |
| Mounting | Surface Mount |
| Case Size | 0805 |
| Product Dimensions | 2 x 1.25 x 1.25 mm |
| Capacitance Value | 1 uF |
| Lead Finish | Nickel |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Product Depth | 1.25 mm |
| Product Height | 1.25 mm |
| Product Length | 2 mm |
| Replacement Part Number | PART-TMK212BJ105KG-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Ceramic 1uF 4V X6S 10% SMD 0402 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for CT05X6S105K04AH033.pdf |
|
KEMET | KEMC0805C103KARACAUTO Download PDF datasheet for C0805C103KARACAUTO.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.001uF 100V BX 10% SMD 0805 (0.001%FR) 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for CDR31BX102BKUSAJ.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.01uF 25V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for CM05X7R103K25AH.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 1uF 6.3V X5R 20% SMD 0201 85\u00b0C Cardboard T R Download PDF datasheet for CL03A105MQ3CSNH.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.018uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 06035C183KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0068uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 06035C682KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 1.5pF 50V C0G 0.1pF SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 06035A1R5BAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.47uF 100V X7R 5% SMD 1825 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 18251C474JAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.001uF 2000V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C1206C102KGRAC7800-2.5K REELS.pdf |