| Part Number | UMK105CG080DV-F |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 465170 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 8pF 50V C0G 0.5pF SMD 0402 125\u00b0C Paper T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | UMK105CG080DV-F |
| Datasheet download |
| Part Number | UMK105CG080DV-F |
|---|---|
| Package/Case | 0402 |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Termination Style | Wraparound |
| Voltage(DC) | 50 V |
| Tolerance | 0.5 pF |
| Capacitance Value | 8 pF |
| Max Processing Temp | 260 |
| Supplier Package | 0402 |
| Pin Count | 2 |
| Construction | Flat |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Rad Hard | No |
| Product Dimensions | 1 x 0.5 x 0.5 |
| Dielectric | C0G |
| Mounting | Surface Mount |
| Case Size | 0402 |
| Product Depth | 0.5 mm |
| Product Height | 0.5 mm |
| Product Length | 1 mm |
| Replacement Part Number | PART-UMK105CG080DV-F |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% Radial 5.08mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for SR305C474KARTR2.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 360pF 50V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 08055A361JAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 100pF 16V C0G 2% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 0603YA101GAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 6.8pF 500V C0G 0.25pF SMD 1206 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 12067A6R8CAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.68uF 10V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 1206ZC684KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.1uF 50V Z5U 20% Radial 2.54mm 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for SR205E104MARTR1.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.22uF 16V X7R 10% SMD 0805 Paper T R Download PDF datasheet for C0805C224K4RACTU.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 330pF 50V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for C0603C331J5GAC.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM188R71H102KA01D.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.1uF 100V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 12101C104K4T2A.pdf |