| Part Number | UMK105CG270JV-F |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 546260 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 27pF 50V C0G 5% SMD 0402 125\u00b0C T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | UMK105CG270JV-F |
| Datasheet download |
| Part Number | UMK105CG270JV-F |
|---|---|
| Construction | Flat |
| Mounting | Surface Mount |
| Case Size | 0402 |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Capacitance Value | 27 pF |
| Dielectric | C0G |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Voltage(DC) | 50 V |
| Max Processing Temp | 260 |
| Package/Case | 0402 |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 5 % |
| Product Dimensions | 1 x 0.5 x 0.5 mm |
| Product Depth | 0.5 mm |
| Product Height | 0.5 mm |
| Product Length | 1 mm |
| Replacement Part Number | PART-UMK105CG270JV-F |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Ceramic 2.2uF 16V Y5V -20% to 80% SMD 0805 85\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 0805YG225ZAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.01uF 16V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for C0402C103K4RAC7867.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.1uF 200V X7R 10% Radial 5.08mm 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for C330C104K2R5TA.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.022uF 16V X7R 10% SMD 0402 Paper T R Download PDF datasheet for 0402YC223KAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 1.2pF 50V C0G 0.1pF SMD 0402 125\u00b0C Punched Paper T R Download PDF datasheet for C0402C129B5GAC7867.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 16pF 25V C0G 2% SMD 01005 125\u00b0C T R - |
|
KEMET | Cap Ceramic 7pF 25V C0G 0.1pF SMD 0201 125\u00b0C Punched Paper T R Download PDF datasheet for CBR02C709B3GAC.pdf |
|
Samsung | Cap Ceramic 22uF 16V X7R 20% SMD 1210 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for CL32B226MOJNNNE.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 18pF 500V +90\u00b120ppm C 1% SMD (1%FR) 125\u00b0C Waffle Pack Download PDF datasheet for CDR14BG180EFSM.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.22uF 50V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Punched Paper T R Download PDF datasheet for C0805C224K5RACAUTO.pdf |