| Part Number | UMK107B7104KA-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 517590 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | UMK107B7104KA-T |
| Datasheet download |
| Part Number | UMK107B7104KA-T |
|---|---|
| Construction | Flat |
| Mounting | Surface Mount |
| Lead Finish | Nickel |
| Case Size | 0603 |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Product Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.8 mm |
| Package/Case | 0603 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Dielectric | X7R |
| Voltage(DC) | 50 V |
| Capacitance Value | 0.1 uF |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 10 % |
| Rad Hard | No |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 0.8 mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-UMK107B7104KA-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
NIC Components | Cap Ceramic 22pF 50V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for NMC0603NPO220J50TRPF.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.22uF 16V X7R 10% SMD 0603 Paper T R Download PDF datasheet for C0603C224K4RACTU.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0022uF 1000V C0G 10% SMD 2220 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 2220AA222KAT1A.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 120pF 50V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for VJ0603A121JXAAC2LX.pdf |
|
KEMET | CAP 0.33UF 50VDC X7R 10% SMD 0805 Download PDF datasheet for C0805X334K5RACTU.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 220pF 50V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for UMK105B7221KV-F.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 330pF 50V C0G 5% SMD 1206 Paper T R Download PDF datasheet for 12065A331JAT2A.pdf |
|
NIC Components | Cap Ceramic 0.0027uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for NMC0603X7R272K50TRPF.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 10pF 10V C0G 5% SMD 0402 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 0402ZA100JAT2A.pdf |
|
KEMET | CAPACITOR, SMD MLCC, 0402 Case (1.0x0.5x0.5mm), 4.0pF, \u00b10.25pF, 50Vdc, C0G Dielectric, Sn Terms, -55\u00b0C~+125\u00b0C, T R Download PDF datasheet for C0402C409C5GAC7867.pdf |