| Part Number | UVK105CH3R9JW-F |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 318730 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 3.9pF 50V CH 5% SMD 0402 125\u00b0C T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | UVK105CH3R9JW-F |
| Datasheet download |
| Part Number | UVK105CH3R9JW-F |
|---|---|
| Construction | Flat |
| Mounting | Surface Mount |
| Case Size | 0402 |
| Dielectric | CH |
| Lead Finish | Tin |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Capacitance Value | 3.9 pF |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Voltage(DC) | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Package/Case | 0402 |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Dimensions | 1 x 0.5 x 0.5 mm |
| Product Depth | 0.5 mm |
| Product Height | 0.5 mm |
| Product Length | 1 mm |
| Replacement Part Number | PART-UVK105CH3R9JW-F |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | TYCCEXJMK107BJ475MA-T CAP SM 4.7UF 0603 Download PDF datasheet for CEXJMK107BJ475MA-T.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 3.3pF 200V C0G 0.1pF SMD 0402 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for VJ0402D3R3BXCAJ.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 4.7uF 4V X5R 20% SMD 0402 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for 04024D475MAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 330pF 50V X7R 5% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 04025C331JAT2A.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.33uF 500V X7R 10% SMD 2225 150\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for VJ2225Y334KXEAT.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for VJ0805Y102JXACW1BC.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 4.7uF 100V X7R 10% SMD 2220 FlexiTerm 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 22201C475KAZ2A.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 18pF 50V C0G 1% SMD 0603 150\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for VJ0603A180FXAAC.pdf |
|
AVX | Capacitor, SMD, HQCC Style, Hi-Q, Multi-Layer Ceramic Chip (MLCC), 2500Vdc, C0G, 100pF, \u00b11%, Waffle Pack Download PDF datasheet for HQCCWA101FAT6A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.1uF 10V X5R 10% SMD 0603 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for 0603ZD104KAT2A.pdf |