B43310A9688M000 TDK
B43310A9688M000 Images
Please contact us for more photos of B43310A9688M000
Part Number B43310A9688M000
Manufacturer TDK
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 6800uF 400V 20% (76.9 X 155mm) Screw Terminal Aluminum Cylindrical Can 0.028 Ohm 14600mA 2000 hr 85\u00b0C Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level B43310A9688M000
Datasheet download B43310A9688M000.pdf
Request Quotation for B43310A9688M000
B43310A9688M000 Specifications
Part Number B43310A9688M000
Operating Temperature -25 to 85 °C
Capacitance Value 6800 uF
Ripple Current 14600 mA
Voltage(DC) 400 V
Tolerance 20 %
Equivalent Series Resistance 0.028 Ohm