B72214S301K151 TDK
B72214S301K151 Images
Please contact us for more photos of B72214S301K151
Part Number B72214S301K151
Manufacturer TDK
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Var 300VAC 385VDC 4500A 470V Thru-Hole T R
Category Circuit Protection
Family Varistor
ROHS Compliant Yes
MSL Level B72214S301K151
Datasheet download B72214S301K151.pdf
Request Quotation for B72214S301K151
B72214S301K151 Specifications
Part Number B72214S301K151
Operating Temperature -40 to 85 °C
Capacitance Value 400 pF
Varistor Voltage 22 to 24 V