B82442H1222K TDK
B82442H1222K Images
Please contact us for more photos of B82442H1222K
Part Number B82442H1222K
Manufacturer TDK
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind High Current Chip Molded 2.2uH 10% 7.96MHz 10Q-Factor Ferrite 1.8A 2220 Blister T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level B82442H1222K
Datasheet download B82442H1222K.pdf
Request Quotation for B82442H1222K
B82442H1222K Specifications
Part Number B82442H1222K
Test Frequency 7.96 MHz
Protection Style Molded
Type High Current Chip
MSL Level 1
Package/Case 2220
Lead Finish Tin
Product Dimensions 5.9 x 5.3 x 5.3 mm
Tolerance 10 %
Core Material Ferrite
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Product Depth 5.3 mm
Product Height 5.3 mm
Product Length 5.9 mm