| Part Number | 320788 |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity |
| Quantity in stock | 301240 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Splice Terminal 8-18AWG 40.01mm Tin Loose Piece |
| Category | Connectors |
| Family | Connector Terminals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 320788 |
| Datasheet download |
| Part Number | 320788 |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Body Material | Copper |
| Type | Splice Terminal |
| Wire Size | 8 to 18 AWG |
| Product Dimensions | 40.01 mm |
| Plating | Tin |
| Product Length | 40.01 mm |
| Replacement Part Number | PART-320788 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TE Connectivity | PIDG Ring Tongue Terminal 10-12AWG 30.18mm 12.7mm Tin Loose Piece Download PDF datasheet for 2-323762-1.pdf |
|
TE Connectivity | Quick Disconnect Terminal 14-16AWG F 20.32mm 4.06mm Tin Loose Piece Download PDF datasheet for 640931-1.pdf |
|
Samtec | Conn Open Pin Field Array HDR 200 POS 1.27mm Solder ST SMD T R Download PDF datasheet for SEAM-20-02.0-S-10-2-A-K-TR.pdf |
|
TE Connectivity | Quick Disconnect Terminal M 13.63mm 7.92mm Tin Over Copper Tin Over Nickel Strip Download PDF datasheet for 63824-1.pdf |
|
Molex | Quick Disconnect Terminal M 9.01mm Tin-Lead Box Download PDF datasheet for 0197134001.pdf |
|
TE Connectivity | Quick Disconnect Terminal 22-24AWG F 16.13mm 3.76mm Tin Strip Download PDF datasheet for 63634-1.pdf |
|
Samtec | Conn Open Pin Field Array HDR 240 POS 1.27mm Solder ST SMD T R Download PDF datasheet for SEAM-30-02.0-S-08-2-A-K-TR.pdf |
|
TE Connectivity | Ring Tongue Terminal 8AWG 23.7mm 11.91mm Tin Loose Piece Download PDF datasheet for 33460.pdf |
|
Molex | Ring Tongue Terminal 10-14AWG F 26.68mm Tin Bag Download PDF datasheet for 19324-0012.pdf |
|
TE Connectivity | Splice Terminal 17-27AWG 4.95mm 2.92mm Tin Strip Download PDF datasheet for 153212-4.pdf |